Liegen dat het gedrukt staat
Boris Johnson als journalist en columnist
De Britse premier was als journalist van Daily Telegraph een notoire fantast die met opzet de publieke opinie over de Europese Unie manipuleerde. Waar hij nu nog profijt van trekt.
Gezien: Andere Tijden 30 oktober 2019, The Guardian 3 november 2019
De huidige Britse premier Boris Johnson was EU-correspondent voor The Daily Telegraph in Brussel tussen 1989 en 1994. Ruim vijf jaar lang zuigt Johnson voor de krant voorstellen uit zijn duim, die de EU zou hebben bedacht, zoals bijvoorbeeld het invoeren een standaardlengte van een condoom, een verbod op kromme komkommers en verplichting voor Britse vissers om haarnetjes te dragen.
De stukken wakkeren de anti-Europastemming in Engeland flink aan. Johnson manifesteerde zich ook luidruchtig, maar zijn lezers smullen van zijn artikelen.
Die artikelen gingen voorbij, maar nu moet Telegraph beweringen van Johnson als columnist regelmatig rectificeren. De laatste leugen betreft Johnsons voorspelling dat het Verenigd Koninkrijk Duitsland economisch voorbij zal streven en de grootste economie op het noordelijk halfrond zal worden.
Beeld: Andere Tijden
Peter Olsthoorn | 04-11-19 10:08
Uw e-mail adres wordt niet gepubliceerd en niet aan derden verstrekt.
Omgangsvormen