Miskleunen bij OM geen bezwaar
Promotie voor Bernadette Edelhauser
De aanklager in de ‘Schiedammer parkmoord’ veroordeelt voortaan in Dordrecht.
De Schiedammer parkmoord is één van de grote dwalingen van ons openbaar ministerie afgelopen jaren.
Voor de moord op de 10-jarige Nienke Kleiss op 22 juni 2000 zat de Vlaardinger Cees Borsboom vier jaar onschuldig vast. Uiteindelijk bleek de moord te zijn gepleegd door Wik Haalmeijer. Die kreeg 18 jaar cel en TBS.
Aanklager tegen Borsboom was Bernadette Edelhauser. Ze blunderde op een wijze zoals gelukkig maar weinig officieren eerder deden, voor zover bekend althans.
AD: “Advocaat Gerard Spong vroeg in 2005 namens Cees Borsboom om strafrechtelijke vervolging van Edelhauser wegens het achterhouden van ontlastend bewijs. Spong: “Ik vind dit geen verstandige beslissing. Elke rechter in dit land moet volstrekt integer zijn en een onbevlekt blazoen hebben.”
Hij benadrukt dat Edelhauser nooit is vervolgd. “Maar deze benoeming verhoogt het vertrouwen in de rechtspraak niet.”
De rechtbank in Dordrecht laat in een verklaring weten dat de de Schiedammer parkmoord bij de sollicitatie van Edelhauser ‘uitgebreid’ aan de orde is geweest. Maar gezien de uitkomst van een onderzoek van de rijksrecherche, waarin Edelhauser werd vrijgepleit, was er geen aanleiding haar niet te benoemen.”
Peter Olsthoorn | 13-06-08 08:37
Reacties
Frits | 13/06/08 om 09:13
Bij het onderzoek naar de moordenaar van Nienke Kleiss werd haar vriendje Maikel, die ook bijna vermoord was, ook als verdachte beschouwd. Door zich dood te houden na de wurgpoging werd hij verder met rust gelaten.
Het signalement dat hij gaf van de moordenaar en de ontkenning dat Cees Borsboom de moordenaar was, werd hij toch niet geloofd. Op het politiebureau werd nog eens met Maikel als slachtoffer de ware gebeurtenis nog eens nagespeeld met de hoogleraar in de kinderpsychologie Wim Wolters als expert, nagespeeld. Ook de handen werden om de hals van Maikel gedaan. Deze Wolters keek toe bij deze traumatische scene zonder in te grijpen.
Wat mij ieder keer weer opvalt his hoe gretig hij zijn verhaal op de tv doet. Het lijkt of deze hoogleraar ook een psychopaat is. Niet zo vreemd, pyromanen worden ook graag brandweerman.
Later zag Maikel de moordenaar Wik Haalmeijer in de tram zitten. Hij wist dat de moordenaar vrij rondliep.
Daarin tegen vindt het OM het beter dat iemand veroordeeld dan dat de echte moordenaar achter de tralies zit, goed voor de loopbaan van deze Bernadette. Want het was van het begin af aan dat Cees Borsboom niet de moordenaar was, zie
http://nl.wikipedia.org/wiki/Schiedamse_parkmoord
Dus we hebben met de benoeming van Bernadette Edelhauser de zoveelste blunder in het systeem.
Dus als u een verkeersovertreding hebt en u komt voor deze dame te staan, heeft u goed gronden om te wraken, want voor haar is haar loopbaan belangrijker.
U maakt geen kans op een evenwichtig oordeel bij deze dame van het (on)recht.
Frits | 13/06/08 om 17:07
Erratum. Het was niet Wim Wolters, echter de hoogleraar Ruud Bullens die zo’n kwalijke rol bij het verhoor van Maikel heeft gespeeld.
Dat dit niet op zich staat is te lezen op
http://home.tiscali.nl/csnel/jz/bullens.html.
Een saillant detail is dat hij zijn bijzondere stoel aan de VU zelf bekostigd heeft.
Hans Noord | 28/02/12 om 22:30
Weten jullie het zeker mannen? Cees B, aka Cees Borsboom is vandaag opgepakt omdat hij kinderporno in bezit had. Ook heeft hij zelf film vervaardigd.
http://www.nu.nl/binnenland/2751912/cees-b-opgepakt-bezit-kinderporno.html