Vliegtuig voor Trump versus principe Jan Terlouw
Jan Terlouw, een van de meest integere Nederlandse politici van de 20e eeuw, overleed. De Amerikaanse president Donald Trump regelde persoonlijke voordelen in het Midden-Oosten
Gelezen: BBC en Bloomberg
Uitspraak van de gestorven Jan Terlouw: “Ik zeg tegen alle politici: wees integer, wees onkreukbaar, daarg uit dat je er bent om het publieke belang te dienen.”
Dat staat in de necrologie geschreven in de Volkskrant door Jan Tromp. Zijn achternaam verschilt maar één letter van degene die het met integriteit niet zo nauw neemt en zo kreukbaar als mogelijk opereert: Donald Trump.
Trump wil een Boeing vliegtuig als geschenk van Qatarese koninklijke familie accepteren. Trump postte op Truth Social: “Het Ministerie van Defensie krijgt gratis een 747 vliegtuig cadeau om de 40 jaar oude Air Force One tijdelijk te vervangen, in een zeer openbare en transparante transactie.”
Toen Trump door verslaggevers werd ondervraagd, zei hij: “Het is een geweldig gebaar van Qatar. Ik waardeer het zeer. Ik zou nooit iemand zijn die zo’n aanbod zou afslaan.”
De woordvoerder van het Witte Huis: “Het is ronduit belachelijk dat iemand zou suggereren dat president Trump iets voor zijn eigen gewin doet. Hij liet een leven in luxe en de leiding over een zeer succesvol vastgoedimperium achter zich voor de publieke zaak.”
Er zijn meer persoonlijke belangen behartigd in het Midden-Oosten: Saoedi-Arabië steekt 2 miljard dollar in het private equity fonds van Jared Kushner, de schoonzoon van Donald Trump en echtgenoot van zijn dochter Ivanka. Het bedrijf van Trumps zonen mag in Saoedi-Arabië een hotel en appartementencomplex bouwen.
Peter Olsthoorn | 19-05-25 07:15
Uw e-mail adres wordt niet gepubliceerd en niet aan derden verstrekt.
Omgangsvormen