Nederlands Studiecentrum voor Criminaliteit en Rechtshandhaving
Beroerd onderzoek naar misbruik kinderen door Nederlandse mannen in het buitenland.
Gelezen: Arnout Jaspers op Wynia’s Week
Een recent onderzoek van het NSCR (Nederlands Studiecentrum voor Criminaliteit en Rechtshandhaving) zou aantonen dat elk jaar ‘minstens’ 20.000 Nederlandse mannen op vakantie in het buitenland kinderen seksueel misbruiken (Transnationaal Seksueel Kindermisbruik).
“Deze cijfers komen uit een ‘representatieve’ steekproef van bijna 10.000 mannen die een online-enquete invulden. 214 van de 9384 respondenten gaven aan dat ze ooit in het buitenland seks met een minderjarige hadden, waarvan tweederde dat in de afgelopen vijf jaar nog gedaan had. Door simpele extrapolatie naar de totale mannelijke bevolking van Nederland komt het NSCR uit op die 20.000 per jaar en in totaal 150.000.
Die steekproef werd aangeleverd door een commercieel bureau dat internetpanels met respondenten heeft, die om de haverklap worden gerecruteerd om online-enquêtes in te vullen, voor een kleine beloning. Het bureau weigerde om cijfers over de non-respons te geven.
De onderzoekers hebben geen enkele garantie, of mogelijkheid om te checken, of die steekproef representatief was. Sterker nog, de gegevens waar ze wel over beschikken, geven de nekslag aan die vermeende representativiteit.
De respondenten werd namelijk ook gevraagd of ze bij de politie geregistreerd stonden als verdachte voor een eerder zedendelict, en 6,3 procent (594 respondenten) zei dat dit het geval was. Dat is gigantisch hoog: kijk nog even terug naar de cijfers van het CBS: daar zijn slechts 2950 mannen verdachte van een zedendelict, minder dan 0,05 procent van in totaal 7 miljoen mannen.”
Verder lezen bij Wynia’s Week
Peter Olsthoorn | 14-09-25 10:11
Uw e-mail adres wordt niet gepubliceerd en niet aan derden verstrekt.
Omgangsvormen